Jarní tvoření Ve mlýně!

Ve mlýně proběhlo jarní tvoření! V úterý 9.4. Ve mlýně proběhlo od 15 do 17 hodin vyrábění jarních dekorativních věnců. O týden dřív, jste si u nás s dětma mohli…

Číst více

Světový den vody!

22. března se slaví Světový den vody. Tento významný den jsme společně oslavili se žáky ZŠ a MŠ Karlova Studánka poznáváním pestrého života kolem vody a ve vodě. Žáci se…

Číst více

Duben Ve Mlýně!

I v dubnu pro Vás a Vaše děti připravujeme Ve Mlýně bohatý program. Přijďte si k nám něco hezkého vytvořit, nebo jen tak posedět. Můžete si u nás dát dobrou…

Číst více

Tvoření Ve mlýně!

I tento týden jsme pro Vás Ve mlýně připravili prostor pro odpočinek, zábavu i tvoření. V úterý si u nás můžete vyrobit vlastní suvenýry, občerstvit se lahodnými nápoji, či si…

Číst více

Nebojte se sněhu!

Počasí nám koncem ledna nepřeje, i přesto se podařilo uskutečnit program Nebojte se sněhu. Žáci ze ZŠ Bruntál Petrin poznávali sníh a všechny jeho vlastnosti! Dozvěděli se také, jak vítr…

Číst více

Kalendář akcí

VÍCE Ve mlýně

V historické budově bývalého strojního mlýna v Karlovicích v Jeseníkách jsme vybudovali Vzdělávací centrum VÍCE Ve mlýně Karlovice.

Vzdělávací a informační centrum VÍCE Ve mlýně Karlovice se zaměřuje na programy pro děti všeho věku. Nabízíme zábavné programy na odpoledne i programy a exkurze pro školy pod vedením zkušených lektorů.

Pro školy a skupiny otevřeno celoročně na objednávku.

Informační středisko CHKO Jeseníky

Informační středisko chráněné krajinné oblasti Jeseníky otevřené pro širokou veřejnost. Návštěvníkům poskytuje informace o přírodě a krajině Jeseníků i turistických cílech. U nás můžete zhlédnout geologickou expozici, ukazující pestré složení hornin a minerálů Jeseníků, Rychlebských hor a Králického Sněžníku.

Zážitkové programy pro školy

Pořádáme zážitkové programy pro školy.

Na našich programech se děti samy zapojí do zkoumání přírody, krajiny a historie našeho kraje hor a řek. Stanou se badateli a průzkumníky.

Akce a exkurze pro veřejnost

Náš spolek pořádá celou řadu skvělých akcí pro veřejnost. Zaměřujeme se zejména na akce pro školy, družiny, dětské skupiny a rodiny s dětmi. Na své si ale u nás přijdou i dospělí, kteří se na akcích mohou dozvědět spoustu zajímavých věcí o přírodě Jeseníků.

Naše akce se konají ve Vzdělávacím a informačním centru Ve mlýně Karlovice, Informačním středisku CHKO Jeseníky-Karlova Studánka nebo kdekoli v přírodě pod širým nebem.

Učíme se od přírody, připravujeme zážitky pro šťastné úsměvy dětí i dospělých

Jsme lidé, které spojuje zájem o přírodu a krajinu, její současnost i historii. Naše činnost je zaměřena na propagaci, popularizaci a interpretaci přírodního, kulturního a historického dědictví, ekologickou výchovu, vzdělávání a osvětu a mimoškolní výchovu a vzdělávání. Chceme přiblížit přírodní, kulturní a historické dědictví široké veřejnosti prostřednictvím informačních letáků, populárních i odborných publikací, naučných stezek, přednášek, exkurzí, seminářů, školení, výukových programů pro děti a poznávacích her.

Působíme především v oblasti Jeseníků a Beskyd. Zaujala vás naše činnost? Jak nás můžete podpořit?

Rozhovor o činnosti spolku na Rádiu Applaus si můžete poslechnout ze záznamu zde.

Vzdělávací centrum VÍCE Ve mlýně Karlovice

V historické budově bývalého strojního mlýna v Karlovicích v Jeseníkách jsme vybudovali Vzdělávací centrum VÍCE Ve mlýně Karlovice.

Doporučujeme