Pojďte ven aneb Poznáváme přírodní dědictví prostřednictvím hry

Někteří z vás se už s hrou Questing setkali, sami ji tvořili nebo hráli. Ve Vrbně pod Pradědem nebo v Karlovicích už vznikla druhá hra, druhý quest neboli hledačka. Ve Vrbně hledačka začíná opět v Penzionu U Hradilů a míří k Mirkovu prameni. Poznáte na ní hlavně stromy, které zde rostou, a dozvíte se ledacos zajímavého. Na konci vás čeká poklad, nejprve ale musíte vyluštit tajenku. Hra byla vyzkoušena na hudebním festivalu na začátku srpna a děti bavila.

V Karlovicích se hra věnuje vyhlídkám na obec a okolí. Podobné hry vznikly také v Ludvíkově, Karlově Studánce, ale také v Úvalně, v Krnově na Cvilíně, v Zátoru, v Dubnici nebo od nás dále ve Skotnici, většinou se zapojením místních obyvatel, dětí místních škol nebo místních spolků. Všechny hry budou slavnostně zahájeny na začátku jara 2018 a brzy je najdete na webových stránkách www.questing.cz. Stránky se nyní přepracovávají a budou dobře dostupné i na mobilech.

O zahájení her, které proběhne příští rok na jaře, Vás budeme informovat, abyste si i vy mohli vyzkoušet, jestli zvládnete vyluštit tajenku a najít poklad.

Projekt realizuje Actaea – společnost pro přírodu a krajinu a byl podpořen finančních prostředků Moravskoslezského kraje a některých obcí.

Logo Actaea