Lesní slavnosti Lapků z Drakova

V červenci 2012 se konal již 8. ročník vyhlášených „Lesních slavností Lapků z Drakova“, které pořádá Spolek Přátelé Vrbenska. Jako každý rok zde bylo mnoho atrakcí a soutěží pro děti i dospělé. Razítkovací hra „Hledej zlatý poklad Lapků z Drakova“, dětský rybolov, soutěže lesní pedagogiky, zasaď svůj strom, stezka odvahy, rýžování zlata, vodník u Slučího potoka a nedělní Drakovský plaváček.

Představili se skupiny rytířů ARCUS z Vítkova u hradu Drachenburg, Šermířský spolek a Arma ferre z Jeseníku, AGRIPA Vítkov se středověkou střelnicí a historickým kolotočem. Jízdy na koních, lesní galerie, řezbář Halouzka z Jiříkova, řezbáři z Krnova, Města Albrechtic a další zruční řemeslníci, kováři, farmáři a jarmareční prodejci. V sobotu odpoledne proběhla experimentální tavba železa v replice středověké dřevouhelné huti.

Návštěvníci měli k dispozici i nejrůznější informační materiály a publikace k místním naučným stezkám a přírodním či kulturním zajímavostem, které připravilo sdružení Actaea. Přečtěte si Drakovský kurýr, který vyšel k letošním slavnostem.

Projekt Lesní slavnost Lapků z Drakova je realizován za podpory Nadace OKD.