Průvodcovaná exkurze ze Suchého vrchu na Orlík

V sobotu 29.3.2014 jsme pořádali průvodcovanou exkurzi pro Honzu a Sandru. Navštívili jsme přírodní rezervaci Suchý vrch, zříceninu hradu Quinburg, Medvědí vrch a Orlík. Sečteno potrženo: Jedna přírodní rezervace, jedna zřícenina, dvě tisícovky, hluboké lesy, stoleté stromy, skály a nesčetné množství výhledů. Začátek cesty byl pod Suchým vrchem, který jsme prošli po hranici rezervace a dostali se na vyhlídku do údolí pásma Orlíku. Naše dobrodružství pokračovalo starým loveckým chodníkem na zříceninu hradu Quinburg, kde jsme si naplánovali oběd a siestu. Každý podle svých představ. Naše kroky směřovaly vzhůru na Medvědí vrch a Orlík. Cesta dolů byla magická! Obtížnost : fyzicky náročnější. Pro milovníky kopců ideal!

Délka (délka, čas): cca 17 km, klidný celodenní výlet.

Kdy je vhodné se vydat na výlet: celoročně, ale nejvhodnější čas k návštěvě je od jara do podzimu. V zimě provádíme na sněžnicích, případně na skialpech a délku upravujeme dle přání a počasí.

Vybavení na cestu: Boty!!! Opravdu nepodceňovat, neboť se pohybujeme mimo cesty. Svačinka, pití, (kdo se nebojí pít z potoků bude mít vody dostatek), foťák, dalekohled, vrchní vrstvu proti větru a dešti a vše ostatní dle libosti.

Exkurze probíhají v rámci projektu „Nové produkty udržitelného cestovního ruchu v Jeseníkách (2013–2014)“ podpořeného z Programu švýcarsko-české spolupráce.