Zprávy o činnosti

Informační portál přírody Jeseníků

Informační portál přírody Jeseníků

V rámci projektu bylo  uspořádáno množství akcí a exkurzí pro veřejnost ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně Karlovice a v Informačním středisku CHKO Jeseníky – Karlova Studánka a v přírodě Jeseníků s cílem informování návštěvníků o přírodních hodnotách CHKO Jeseníky a zvýšení povědomí o vzácnosti a výjimečnosti přírody

Akcí se celkem zúčastnilo v roce 2021 – 2070 účastníků a v roce 2022 – 1240 účastníků.

Projekt byl finančně podpořen z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Více

Září Ve mlýně

V měsíci září připravujeme především programy pro školy a těšíme se, že si zase budeme užívat společný čas s dětmi v přírodě nebo v našem Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně.

Pro veřejnost bude otevřeno v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin. Nabízíme výstavu Jeseníky všemi smysly, zábavné program pro děti – hledačky, hádanky, kvízy a posezení u kávy, bylinkového čaje nebo domácí limonády.

Ve středu 21.9.2022 od 15 hodin se můžete těšit na PŘIVÍTÁNÍ PODZIMU. Jak přivítat podzim? Co se děje v přírodě? Dospělí i děti si budou moci vyrobit třeba listové vitráže. Těšíme se na vás!

Prázdniny VÍCE Ve mlýně

PRÁZDNINY 2022 OTEVŘENO

STŘEDA – PÁTEK 13–17

SOBOTA – NEDĚLE 9–17

JESENÍKY VŠEMI SMYSLY – INTERAKTIVNÍ VÝSTAVA

Prozkoumejte přírodu Jeseníků všemi smysly.

PŘÍRODA ZBLÍZKA

Fotografie MVDr. Ivo Paulíka

Živočichové a rostliny z blízkosti lidských obydlí na dosah ruky.

ZÁBAVA

PÉTANQUE, KULIČKY, DESKOVÉ HRY, PEXESO

POSEZENÍ

KÁVA, BYLINKOVÉ ČAJE, DOMÁCÍ LIMONÁDY

 

Velikonoční tvoření

Ve čtvrek 14. dubna 2022 si naše šikovné lektorky připravily zábavné velikonoční tvoření a deskové hry pro děti i dospělé.

Duben ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně
Březen ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně

Letní program Informačního střediska CHKO Jeseníky – Karlova Studánka

Během letních měsíců Informační středisko CHKO Jeseníky si připravilo pro návštěvníky Jeseníků různorodé akce.

Níže je zaktualizovaný přehled všech akcí.

Výstavy ve Vzdělávacím centru VÍCE Ve mlýně Karlovice 2021

V roce 2021 jste mohli shlédnout tyto výstavy.

Jeseníky všemi smysly

Interaktivní výstava o přírodě Jeseníků, kterou můžete poznávat prostřednictvím chutí, vůní, zvuků a tvarů. Přijďte se pobavit a něco se dozvědět. Vyrobte si svůj malý mlýnek nebo mýdlo s motivem mlýna.

 

Můj život s vlky

výstava fotografií Tanji Askani (do 29.8.2021)

Spisovatelka, fotografka a uznávaná expertka na vlky přináší ve fotografii momenty, které prožívá s vlčí smečkou. Své vlky vnímá jako citlivé a inteligentní jedince, kteří nemají krvelačnou povahu, ale řídí se vlastními zákony, jež nemohou přizpůsobovat těm našim. Seznamte se prostřednictvím fotografií s těmito krásnými zvířaty. Na výstavě si můžete koupit knihu Vlčí stopy s příběhy o vlcích a jejich skutečné podobě.

 

 

Slavnostní otevření Vzdělávacího centra VÍCE Ve mlýně Karlovice

V Karlovicích se v pátek 30.7.2021 slavnostně otevřelo Vzdělávací centrum VÍCE Ve mlýně Karlovice. Bylo tak završeno několikaleté úsilí spolku Actaea – společnost pro přírodu a krajinu, který centrum provozuje. Kromě vnitřních prostor a vybavení centra, na něž se podařilo získat dotaci, byla proměněna také vnější podoba budovy starého mlýna.

Více

Výherní exkurze Jeseníky hrou

V sobotu 10. 7. se uskutečnila exkurze pro loňské výherce Jeseníky hrou, kteří sesbírali všechny razítka a zúčastnili se slosování o exkurzi.

Více