Zúčastnili jsme se akce ,,Vodník na Hliništi“ v Krnově a pokračování vyhlášení fotografické soutěže

Zahájení nové krnovské kampaně ,,Krnov – město mezi řekami“ probíhalo také pro veřejnost v sobotu 2. října 2010 od 10.00 do 12.00 hodin na Starém hliništi v Krnově. Zábavná akce ,,Vodník na Hliništi“, která byla připravena pro rodiče s dětmi, se velice vydařila. Po příjemné procházce na místo konání, zde byly pro návštěvníky připraveny zajímavé soutěže, hry, zpívání u kytary, omalování a zdobení rybiček, skládání papírových žabiček, zkoumání živočichů a opékání špekáčků. Nechyběla zajímavá hra ,,Hledání pokladu vodníka ze Slučího potoka na Drakově“, kterou si pro děti připravil Spolek Přátelé Vrbenska a Actaea – společnost pro přírodu a krajinu.

Celou sobotní akci obohatil vodník ze Slučího potoka, který nejenom sídlil u své hry ,,Hledání pokladu“, ale také rozezpíval všechny přítomné svým zpěvem a hrou na kytaru. Občanské sdružení Flemmichova vila opět i na této akci propagovalo svým informačním stánkem projekt „Ptej se řeky, poví ti to“, který má za svůj cíl informovat všechny občany Krnova o možnostech využití okolí řeky pro kulturní život. Na akci proběhlo také pokračování propagace a vyhlášení nové fotografické soutěže ,,Řeky v proměnách“, která je pořádaná v rámci kampaně ,,Krnov – město mezi řekami“ pro všechny občany v mikroregionu Krnovsko a Vrbensko.

Akce ,,Vodník na Hliništi“ se velice vydařila, protože se počasí konečně zlepšilo a pomohlo tak všem návštěvníkům zpříjemnit sobotní dopoledne. Určitě už teď se všichni těší na další akce, které nová krnovská kampaň sebou přinese.

Velice děkujeme všem studentům a pedagogům Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy Krnov, jenž se ve svém volném čase věnovali přípravě i průběhu celé akce, i ostatním, kteří se na této akci také jakkoliv podíleli. Děkujeme i všem návštěvníkům, bez kterých by akce neproběhla.

Text a foto: Radek Vráblík, Spolek Přátelé Vrbenska